Pärnu linnale

Koertepark Pärnu vanaparki

Oliver Sild,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Menetluses
 4. Arhiveeritud
526 allkirja

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Algatuse menetlus on lõppenud. Vaata menetlust.

Pärnu kesklinnas puudub park, kus kinnises aias oleks koertel võimalik ohutult mängida ja ringi joosta. Väga hea asukoht selleks on Pärnu vanapark, mis on juba populaarne paik lemmikloomade omanike seas. Just hiljuti eemaldati sealt ka punamonument, ning teisaldamisest on sinna alles jäänud tühi auk.

Palume Pärnu linnavalitsust, et Pärnu vanaparki ehitataks aiaga piiratud koerte park.

Menetlusinfo

 1. Vastus EKK teabepäringule

  Vastab Pärnu Linnavalitsuse poolt linnaaednik: "Vanapark on Pärnu linna vanim park, mille rajamine sai alguse juba 1831. aastal. Park on võetud looduskaitse alla. Punamonumendi teisaldamise järel tühjaks jäänud alale külvatakse muruseeme ja maa-ala korrastatakse: augud täidetakse ala kaetakse korraliku kasvumullaga, külvatakse seeme ja lisatakse väetis. See osa Vanapargist, kus monument ära viidi, jääb ka edaspidi rahulikuks põlispuudega pargialaks, mida diagonaalina läbiv lai kõnnitee on üks olulisemaid kesklinna ja Riia maantee äärseid kvartaleid ühendav jalutustee, mida kasutab palju jalutajaid, rattureid, koolilapsi. Tee on otsekui pargipoolne promenaadipikendus Rüütli tänavale. Perspektiivis võiks sealset teekatet uuendada ja paigaldada selle äärde pingid ning pinkide taha tuua õitsvat haljastust. Selge on aga seegi, et ühest koertepargist Pärnu-suuruse linna jaoks ei piisav, sestap soovib linnavalitsus rajada Pärnusse veel teisegi spetsiaalselt neljajalgsetele mõeldud mänguväljaku. Asukohtki on selle jaoks välja valitud. Uus koerte jalutusväljak (Niidu koertepark) tuleb Jaansoni raja äärde Ringtee metsa (katastritunnus 662517:064:0066). Ehitus on lõppenud, lähinädalail ( mai 2023 ) lõpetatakse ka haljastustööd Kuna selle rahvaalgatuse eesmärk on olnud koerteaia püstitamiseks just südalinna ümbruses asuvatele haljasaladele (rannapark, jõe äär, jne), mis jääb Pärnu kesklinnas elavatele inimestele jalutuskäigu kaugusel siis oleme jätkuvalt ka sobiva ala otsingul koertaia rajamiseks Pärnu kesklinna."

 2. Alternatiivsed asukohad

  Pärnu linn on juba teinud Pärnu postimehe kaudu avalduse, et Vanapark ei ole selleks sobiv koht. Linn pakkus lahenduseks, et taoline park luuakse teisele poole jõge, mis meie hinnangul ei ole lahendus (kuigi ka see on väga tore uudis Oja ja Rääma läheduses elavatele inimestele). Selle rahvaalgatuse eesmärk on olnud koerteaia püstitamine mõnda Pärnu kesklinna parki (esialgu sai välja pakutud Vanapark). Kui vanaparki koerteaed ei sobi, siis alternatiivina sobivad ka teised südalinna ümbruses asuvad haljasalad (rannapark, jõe äär, jne), mis on Pärnu kesklinnas elavatele inimestele jalutuskäigu kaugusel.

 3. Algatus saadeti menetlusse

 4. Algatus kogus 513 allkirja

 5. Algatus kogus 100 allkirja

Kommentaarid

 1. Koertele Koertepark

  Pärnus on ainult üks koertepark linna, mis on ilmselgelt liiga vähe. Palun toetada koerte sotsaliseerimist ja mànguguvi.

  Olen lugenud läbi algatuse "Koertepark Pärnu vanaparki" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
  NimiIsikukoodAllkiri