Eesti võttis Venemaa kodanikelt õiguse töötada ja õppida! Эстония лишила российских граждан права работать и учиться!

Sergey Solomko,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Riigikogus
 4. Järelkaja
Arutelu lõppenud

Arutelu tähtaeg:

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Eesti võttis Venemaa kodanikelt õiguse töötada ja õppida!

Eesti kaotas välismaalaste seadusest klausli, et praegu ei ole bakalaureuse- ja magistriõppes õppinutel võimalik saada kiireloomulist elamisluba alaliseks elamiseks. Ja seda tehti tagasiulatuvalt kõiki seadusi rikkudes. Selle tulemusel jäid kõik, kes need kolm aastat õppisid ja töötasid, olles koos perega Eestisse kolinud, hüljatud ja nüüd on vaja vaid Venemaale tagasi pöörduda. Ja hariduse elamisloa kallal töötades ei saa nad seda töökohal elamisloa vastu vahetada, kuna Ukraina sõja korraldus kehtestab neile sanktsioonid. Üldiselt kas mine edasi õppima ja haridusega elamisloa tähtaega sul nüüd ei arvestata või lahku!

Ja miks me õppisime eesti keelt, kas kohanesime Eestis?

Targad ja haritud inimesed, programmeerijad ja teised Eestis töötanud, makse maksnud inimesed on sunnitud lahkuma.

Palun kõigil, kes valitsuse nende tegudega ei nõustu ja soovivad muuta Eesti seadusi, aga ka Eesti venekeelse elanikkonna õigusi rikkuvaid seadusi, sellele pöördumisele alla kirjutada!

Эстония лишила российских граждан права работать и учиться!

Эстония убрала из закона об иностранцах, пункт, что теперь получить срочный ВНЖ для постоянного проживания, не может кто учился на бакалавра и магистра. Причём это сделали в нарушение всех законов задним числом. В результате все кто учился и работал эти три года, переехав в Эстонию с семьями, остались брошенными и теперь им только надо возвращаться назад в Россию. И работая по учебному ВНЖ, они его на ВНЖ по работе не могут поменять, так как распоряжение о войне с Украиной, налагает на них санкции. В общем либо иди учись дальше, причём срок по учебному ВНЖ тебе теперь не засчитывается, либо уезжай!

А зачем мы учили язык эстонский, адаптировались в Эстонии?

Умные и образованные люди, программисты и другие люди которые работали в Эстонии, платили Налоги, вынуждены уехать.

Прошу Всех кто не согласен с этими действиями правительства и желает что бы в законы были внесены изменения, нарушающие законы Эстонии, а так же права русскоязычного населения Эстонии, подписать эту петицию!

Kommentaarid

 1. Eesti võttis Venemaa kodanikelt õiguse töötada ja õppida! Эстония лишила российских граждан права работать и учиться!

  Eesti võttis Venemaa kodanikelt õiguse töötada ja õppida! Eesti kaotas välismaalaste seadusest klausli, et praegu ei ole bakalaureuse- ja magistriõppes õppinutel võimalik saada kiireloomulist elamisluba alaliseks elamiseks. Ja seda tehti tagasiulatuvalt kõiki seadusi rikkudes. Selle tulemusel jäid kõik, kes need kolm aastat õppisid ja töötasid, olles koos perega Eestisse kolinud, hüljatud ja nüüd on vaja vaid Venemaale tagasi pöörduda. Ja hariduse elamisloa kallal töötades ei saa nad seda töökohal elamisloa vastu vahetada, kuna Ukraina sõja korraldus kehtestab neile sanktsioonid. Üldiselt kas mine edasi õppima ja haridusega elamisloa tähtaega sul nüüd ei arvestata või lahku! Ja miks me õppisime eesti keelt, kas kohanesime Eestis? Targad ja haritud inimesed, programmeerijad ja teised Eestis töötanud, makse maksnud inimesed on sunnitud lahkuma. Palun kõigil, kes valitsuse nende tegudega ei nõustu ja soovivad muuta Eesti seadusi, aga ka Eesti venekeelse elanikkonna õigusi rikkuvaid seadusi, sellele pöördumisele alla kirjutada!

  1. Tiblad kiunuvad

   Tiblad kiunuvad. Väga hea!

   1. Alati on võimalik saada Eesti kodanikuks

    Loobuge vene kodakondsusest ja probleem lahendatud.

    1. Venemaa ei tohi kodakondsusest loobuda, kui sul ei ole tõendit, mis kinnitab et sa saad teisest riigi kodakondsus kätte saada. Samuti, kui inimene soovib näiteks Eestiks kodanikuks saada, ta peab siin 8 aastat elama ära. Petitsioonis räägitakse neist, kes elab siin hiljuti või ainult tahavad Eestisse kolida, aga Eesti räägib et tule Venemaale ja maksa oma maksud sõja jaoks

   2. Ei eranditele!

    Kas pärast operatsioon Barbarossat oleksid venelased pooldanud analoogsete erandite tegemist Kolmanda Reichi kodanikele? Ma kahtlen selles. Saage aru, et pärast kallaletungi Ukrainale olete Kolmanda Reichi kodanikud teie. Eestis on ÜKS riigikeel. Ometi näeme me venekeelset (!) rahvaalgatust ja siis veel vigase (!) lauseehitusega eestikeelset rahvaalgatust. Selles peitubki kogu tõde. Venelased soovivad Eestisse ehitada uut ja väiksemat Venemaad. Kohta, kus saab elada vene keeles. Aitab juba! Kui teid huvitavad vene keel ja venekeelne elu, siis Venemaa on suur ja lai. Teil on ülim aeg minna tagasi koju.

    Olen lugenud läbi algatuse "Eesti võttis Venemaa kodanikelt õiguse töötada ja õppida! Эстония лишила российских граждан права работать и учиться!" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
    NimiIsikukoodAllkiri