Saame hakkama Vene gaasita

Mihkel Putrinš, Mihkel-Mikelis Putrinš,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Riigikogus
 4. Järelkaja
Peatatud: 61 allkirja

939 allkirja puudu Riigikokku saatmiseks. Allkirjastamise tähtaeg: .

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Peatatud: 61 allkirja

Allkirjade kogumine on lõppenud. Paraku algatus ei kogunud autorite määratud tähtajaks Riigikokku saatmiseks vajalikku 1000 allkirja. Kuna allkirjade kogumise algusest on möödas rohkem kui poolteist aastat, pole võimalik enam algatust uuesti allkirjastamisele saata. Seni kogutud allkirjad on ka anonüümitud.

Leedu sai sellega juba hakkama!

Iga dollar, mis gaasi eest Venemaale jõuab, mõrvab Ukraina linnade elanikke. Me kütame ukrainlaste verega. See on meie vastutus. Meie vastutus on mitte väsida õigluse jalule seadmisest. Ka Eesti enda julgeoleku seisukohast oleks mõistlik loobuda Vene gaasist täielikult. Meie eesmärk on kiirendada Vene gaasist loobumise protsessi.

Mõistame, et meie oma tarbimisega ei mõjuta eriti Venemaad, kuid esiteks on see eeskuju teistele Vene gaasi sõltlasriikidele, teiseks teeb tuska sõjakurjategijast agressorile ja kolmandaks on meile igal juhul strateegiliselt kasulik lõpetada sõltuvus Vene gaasist.

Olen nõus otsima alternatiivseid lahendusi oma gaasi tarbimisele - loobuma gaasipliidist, ehitama ahju, vahetama välja küttesüsteemi, maksma gaasi eest kordades rohkem, kui saan sedasi tõkestada inimsusevastaseid kuritegusid.

Soovin, et Eesti lõpetaks Vene gaasi eest maksmise juba täna, kuniks sellega kaasneb kaassüü kuritegude finantseerimise näol.

Kommentaarid

 1. Mitte ainult gaasist

  Väga sümpaatne ja vajalik algatus. Aga küsimus pole ainult sõltuvustes vene gaasist vaid samuti teistest fossiilkütustest (bensiin, diiselkütus, naftasaadused). Soovitan lisada kohtadesse, kus on kirjas "vene gaasist" > "vene gaasist ja teistest fossiilkütustest" Esmane alternatiiv vene päritolu gaasist loobumisel näib Eesti puhul olema puidu laialdasem kasutamine kütteks ja elektri tootmiseks. Seega võib algatuse kaasmõjuks olla suurema koormuse tekkimine Eesti loodusele. Et seda välistada, soovitaks lisada pöördumisele lõigu: "Kutsume seadusandjat üles võtta kiirkorras vastu otsused, mis lõpetaksid sõltuvuse vene gaasist ja teistest fossiilkütustest ning minema üle energiaallikatele, mis on Eestile pikas perspektiivis jätkusuutlikud (s.h toetama mitmekesiseid taastuvatel energiaallikatel põninevad lahendusi)"

  1. See eeldaks energeetilist iseseisvust, ning et meie valitsus toetaks OMA rahvast ja ettevõtjaid, kuid seda ei tehta, ei lasta teha. Mis sellest rääkida kui ei lasta arendada ei tuuleparke ning tõmmati kriips peale ka õli tootmisele!

 2. Saaks gaasigagi hakkama

  Palun Otsige oma tutvusringkonnast välja kõik need, kes vähegi hääletorud on ja paluge neil seda üleskutset levitada. Vene sõjakuritegude finantseerimine käib täna suuresti meie rahade eest, mis me gaasi eest neile tasume. Tänane uudis räägib, et USA saadab $100M jagu relvaabi. Samal ajal liigub Euroopa gaasiabi korras Venemaale kordades rohkem raha - kui sõja esimesel päeval maksime gaasi eest €267M, siis teisel päeval juba €442M ja märtsi alguses üle €600M. https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-03-04/eu-s-payments-for-russian-gas-surge-amid-war-chart

  1. Oled sa selles ikka kindel? See kui eesti ostab gaasi mahub ümardamisvigade hulka ära et ei kajastugi kusagil! Mingi eu tegelane kusagilt pukist ka oli öeldud et Eesti on nii väikese majandusliku võimekusega riik et millega ei tasu arvestada. (Kes? ei mäleta). Samas pole kindel et üldse see saadetud relvaabi kasutusse jõuab, pigem ikka läheb kusagile müüki: USA saadetud relvaabi läheb nagu musta auku, ning Ukraina relvad mis jagati ka on mustal turul müügile läinud. https://www.presstv.ir/Detail/2022/04/20/680689/US-Weapons-Ukraine-Disappearing-CNN-Report-Military-Sources Uudis praegu, kuigi see juba tunduvalt varem teada mis toimub: https://www.breitbart.com/europe/2022/03/18/western-weapons-shipped-to-ukraine-could-end-up-on-black-market-warning/ hiljuti saatis USA väidetavalt $2.8 miljardit seda.

 3. Kui palju me Venemaa sõda kütame

  Siin on reaalaja mõõdikud, kui palju eurosid me Vene sõjamasina õlitamiseks sõja algusest saadik oleme annetanud: https://defuel-russias-war.org/stop-dirty-gas-oil/

  1. Vene elekter käis meil juba Soome kaudu ja saabus kallimalt... ning tegi elu kalliks.

   ajalugu kordub! VENE elekter meil käis juba Soome kaudu -- Soome ostis elektrit venemaalt, ning müüs edasi Eestile, lisades hinnale juurde, ning siis oli poliitiliselt korrektne. Ent elekter oli ikka venemaalt ju siis tol korral, kuid kallimalt. Gaasi osas... needsamad riigid kes ütlevad et "boikoteerime!", ostavad endiselt vene gaasi (Miks?). Saksamaa, Prantsusmaa jne. tarbivad ju edasi. Mujalt on oluliselt kallim! Ning ei saa ka USA gaasi odavamalt müüa kui Venemaa ega ka need teised vedelgaasitootjad riigid. Teravilja on Hiina kokku ostnud. Sama võib teha ka USA, ostes vene gaasi, kuid selleks et hiljem kallimalt euroopale tagasi müüa, ning see siis toimib kui euroopa tahab olla poliitiliselt korrektne. Tegelikkuses aga ostes vene gaasi mis USA varem ostis ja hiljem Euroopale müüb. Bensiin... see tuleb Venemaalt. Nüüd on siis see kütuse segamine käsil, et kui on 50.1% kütust muu päritolu, siis loetakse et pole vene bensiin.

   Olen lugenud läbi algatuse "Saame hakkama Vene gaasita" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
   NimiIsikukoodAllkiri