Keelustame šovinismi sümboolika kasutamise avalikus ruumis

Arvi Kirjonen,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Riigikogus
 4. Järelkaja
Peatatud: 160 allkirja

840 allkirja puudu Riigikokku saatmiseks. Allkirjastamise tähtaeg: .

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Peatatud: 160 allkirja

Allkirjade kogumine on lõppenud. Paraku algatus ei kogunud autorite määratud tähtajaks Riigikokku saatmiseks vajalikku 1000 allkirja. Kuna allkirjade kogumise algusest on möödas rohkem kui poolteist aastat, pole võimalik enam algatust uuesti allkirjastamisele saata. Seni kogutud allkirjad on ka anonüümitud.

ETTEPANEK

Keelustada kommunismi, natsismin putinismi ja muu šovinismi sümboolika avalikus ruumis (sh Venemaa - Ukraina sõda õigustav "Z" ja Georgi lint)

PÕHJENDUS

Meile jõuab palju Ukraina sõjapõgenikke. Samalajal on Eestis elavad inimesed vene meediaruumis ja propageerivad konflikti ja vägivalda putinismi sümboolikaga. Hoidmaks ära võimalikke konflikte Eesti, Ukraina ja Vene kodanike vahel tasuks keelustada sõjategevust toetav ja õigustav sümboolika.

Näited:

 • Päevalehe artikkel " venekeelsed koolipoisid on Z-i juba juustesse lõiganud" - LINK
 • Lasteaialapsed toetust avaldamas sõjale - LINK
 • Leedus toimub sama arutelu: LINK

ERAND

Erandiks näitused, muuseumid ja kunstiteosed.

Menetlusinfo

Kommentaarid

 1. Labane lugu

  Muidu hea idee. Aga keelustaks siis juba ususümbolidki. Läbi inimkonna ajaloo on niiöelda väärusklikke tapetud kuidas kellegil parasjagu tuju oli. Enamus sõdugi peeti religioossetest veendumustest lähtudes. Samas igasugune keelustamine, eristamine ja lahterdamine viib hullemate konfliktideni. Tahad Sa seda? Et oma närve säästa, siis ei tasuks lugeda kohalikku propaganda-ajakirjandust, nagu Ekspress Meedia väljaanded ja kahtlase väärtusega twitteri mula. Tundub, et sa lausa otsid probleeme aga ei näe suurt pilti. Toetan algutust kui see laieneb muudele inimeste allasurumisel kasutatud sümboolikale ja algatuses puuduksid viited labasele ajakirjandusele ja sotsiaalmeediale.

  1. Mõttetu aega raiskamine

   Lugupeetud autor, mõned sümboolikad on juba keeelatud, aga teised jatta aegale, et aeg teeb oma asju ära ja kõik. Ja mitte keegi ei käski kedagi nendele vadata, kui kedagi mingid sümboolikat ei meeldi, sis ma loodan et tark inimine lihtsalt ei hakka nendele reageerida. Inimine pole pull, mis reageerid iga punale märkile. Lugege palun psühholoogia raamatud ja võib olla saate aru, et iga inimine näeb sümboolikas seda, mis ta ise tahab, kardab, soovib, kuuleb. Kõigil muul variantil, neid on lihtsalt märkid.

   Olen lugenud läbi algatuse "Keelustame šovinismi sümboolika kasutamise avalikus ruumis" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
   NimiIsikukoodAllkiri