Õpilastele vähem kodutöid

Teemu Henri Petteri Leskinen,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Riigikogus
 4. Järelkaja
Peatatud: 1 allkirja

999 allkirja puudu Riigikokku saatmiseks. Allkirjastamise tähtaeg: .

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Peatatud: 1 allkirja

Allkirjade kogumine on lõppenud. Paraku algatus ei kogunud autorite määratud tähtajaks Riigikokku saatmiseks vajalikku 1000 allkirja. Kuna allkirjade kogumise algusest on möödas rohkem kui poolteist aastat, pole võimalik enam algatust uuesti allkirjastamisele saata. Seni kogutud allkirjad on ka anonüümitud.

Õpilastele tuleks anda vähem kodutöid koolist sest 8-klassilises klassis on tavaline koolipäev keskselt kuus-seitse tundi, millest suurem osa kulub lugemisele ja kirjutamise. Peale koolipäeva jätkub vabal ajal veel piisavalt tööd ja halvimal juhul koguneb noorel koolitöid nii palju, et kogu vaba aeg läheb koolitöödele. Kas saaksite vähem anda koolitöid koju?

Kommentaarid

 1. Suhteline mõiste

  Rahvaalgatuse algataja räägib siin pigem oma kodustest probleemidest kui koolist. Mul laps käib seitsmendas klassis ja keskmiselt kulub kodusele õppimisele vaid tund õppepäeva jooksul. Seda esiteks sellepärast juba, et osa ülesandeid alustatakse tunnis ja kui seal valmis ei jõua, jäävad need kodus lõpetada. Kui mõni õpilane tunnis kaasa ei tee ja vaba aega kasutab pargis, ostukeskustes hängides või arvuimänge mängides, siis tal on tõesti probleem. Lapsevanemana peaksid sa ise oma koduse probleemi lahendama ja kui muud ei aita siis Eestis on koolid/klassid erivajadustega lastele. Järgmisena tuleb vist rahvaalgatus, et lapsed ei peaks üldse koolis käima. Eks ikka sellepärast, et vaba aega üle jääks. Mis me ikka piiname lapsi, kes koolis või kodus õppida ei taha!?

  1. Ühisloome tähtaeg

   Tervist, Juhime omalt poolt tähelepanu sellele, et ühisloome tähtajaks on pandud 26.02.2023 ning sel ajal ei ole algatus veel allkirjade kogumise faasis. Algatajana saate Te seda tähtaega muuta (näiteks kui panete tähtajaks homse, siis saate homme saata algatuse ka allkirjastamisele). - Rahvaalgatus.ee haldaja

   Olen lugenud läbi algatuse " Õpilastele vähem kodutöid" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
   NimiIsikukoodAllkiri