Tartu linnale

Toeta Tartu keskpargi säilimist!

Eesti Keskerakond ja Eesti Vabaduspartei-Põllumeestekogu, Indrek Särg, Sten-Hans Vihmar,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Menetluses
 4. Järelkaja
1244 allkirja kogutud

Tartu linnale saatmiseks allkirjad koos! Allkirjastamise tähtaeg: .

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

1244 allkirja kogutud

Allkirjade kogumine on lõppenud. Kuigi algatus kogus kohalikule omavalitsusele saatmiseks vajaliku arvu allkirju kokku, ei saatnud algatuse loojad algatust pooleteise aasta jooksul allkirjade kogumise algusest Riigikogule. Tänaseks on kogutud allkirjad anonüümitud.

Austatud tartlane ja keskpargi sõber,

kutsume Sind üles toetama Tartu keskpargi säilitamist rohelise avatud linnaruumina ning allkirjastama pöördumist linnavalitsusele, et leida keskparki kavandatatud mitmeotstarbelisele suurhoonele asukoht mujal, kus see ei kahjustaks tartlastele vajalikku pargiala südalinnas.

Tartu keskpargis kasvavad puud on praegu parimas eas, nad kujundavad kaunist linnaruumi veel paljudeks aastateks. Pargipuude ja rohelise elukeskkonna hävitamine ei käi kokku hea linnaehituse tavade ega tartlaste sooviga lahendada ühiskondlike hoonete püstitamine linna pargialasid kahjustamata.

Säilitame Tartu keskpargi ja leiame hoonetele asukoha seal, kus need ei hävita väljakujunenud rohkete parimas eas puudega pargialasid.

Rõõmustagu meie tänased kaunid pargialad ka meie lapsi ja lapselapsi!

Eesti Keskerakond

Eesti Vabaduspartei-Põllumeestekogu

Toeta Tartu keskpargi säilimist ja kavandatavale hoonele alternatiivse asukoha leidmist!

Menetlusinfo

Kommentaarid

 1. Alternatiiv

  Tartus on uue kultuuriehitise jaoks mujal ruumi küll. Turu tänava ääres on suur maa-ala endise soojusetootja (mis iganes ta nimi ka polnud) all. Sinna mahuks mitu SÜKU-t. Samuti on suur plats Ahhaa, Aura ja selle ehituskunsti ime - Zeppelini -vahel. Mõlemad alad on ju praktiliselt südalinnas. Ja kas pole ka nii, et kui näiteks ehitada uur raamatukogu, võiks vabanenud pinnale kolida kunstimuuseum. Vanas väärikas majas oleks talle vääriline koht. Keskpark on väga tähtis nii laste mänguväljakuna kui ka lihtsalt rohealana. Kui sinna see monstrum ehitada, siis mänguväljakul enam praktiliselt kohta pole. Pigem võiks mänguväljakut laiendada, sest tühi ei paista see küll kunagi olevat. Kui meie suved on jätkuvalt sama kuumad, siis on südalinnas iga roheline puu ja põõsas olulised inimestele varju pakkumiseks. SÜKU ehitajad võiksid olla paindliku mõtlemisega ja otsida paremaid lahendusi, mitte hoida kinni oma kinnismõttest ja toetada roheluse vihkajaid.

  1. Pooldan pargi säilimist.

   Kui see kobakas Tartu Keskparki ehitatakse, siis pole see enam park, vaid haljasala ümber hoone.

   1. Park on võimalik säilitada ja SüKu saab ehitada samuti

    Tartu Keskargi säilitamise toetuseks on kogutud teise petitsiooniga üle 5300 allkirja https://www.change.org/p/tartu-linnapea-peatada-tartu-kesklinna-pargi-maharaiumist-selleks-et-s%C3%BCku-ehitada, mis edastati Tartu linnavalitsusele, aga ei mõjutanud otsustajaid. Tänapäeval on looduse säilitamine maksimaalselt oluline, sest kliimakriisi näitajad, metsade üleraie, elurikkuse vähenemine, jne on jõudnud kriitilise piirini maailmas ja ka Eestis. KOV-i linnaplaneerijad ei saa seda jätkuvalt eirata. Täiskasvanud puid ei saa hävitada vaid selleks, et linnajuhtide poolt ei soovita leida ehitise jaoks uut, parki säilitavat asukohta. Uushaljastus kusagil mujal pargipuude asemel (kui seda ehk on lubatud) ei asendaks kuidagi olemasolevat täiskasvanud puude väärtust. PROBLEEM ALLKIRJASTAMISEGA. Allkirja andmisel ei suurene allkirjade koguarv, see juhtus korduvalt proovides ja kahe inimese poolt (eri arvutites)

    Olen lugenud läbi algatuse "Toeta Tartu keskpargi säilimist!" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
    NimiIsikukoodAllkiri