Valga vallale

Nõuame Valga Vallavalitsuse kiiret tegutsemist, tagamaks Valga Linna lasteaedade kvaliteetne ja nõuetekohane toitlustamine

Riimar Raitar,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Menetluses
 4. Arhiveeritud
156 allkirja

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Algatuse menetlus on lõppenud. Vaata menetlust.

Valga Vallavalitsus ei ole suutnud viia õigeaegselt lõpule hanget, mille tulemusena peaks valitama Valga Linna neljale lasteaiale uus toitlustaja. Ajutiselt osutab teenust kohalik ettevõte Gurmann OÜ, kes on ise ka üks hankes osalejaid. Selline olukord heidab aga varju kogu hankele.

https://riigihanked.riik.ee/rhr-web/#/procurement/3399996/general-info

Olukord polekski ehk nii tõsine, kui hetkel ajutise teenuseosutaja poolt pakutav toit oleks kvaliteetne ja portsjoni suurused vastaksid nõuetele, kuid erinevate lasteaedade vanemate jutust on tekkinud pilt, mis kindlalt viitab sellele, et nii see kahjuks pole. Kuna ka hange on lõpule viimata, siis jääb tahes tahtmata mulje, et Valga Vallavalitsusel on meie lasteaia laste tervisest ükskõik.

Nõuame lapsevanematena kiiret reageerimist ja olukorra lahendamist Valga Vallavalitsuse poolt!

Menetlusinfo

 1. Vallavalitsus on jätkuvalt nõudlik Valga linna lasteasutuste toidu kvaliteedi osas

 2. Algatuse "Nõuame Valga Vallavalitsuse kiiret tegutsemist, tagamaks Valga Linna lasteaedade kvaliteetne ja nõuetekohane toitlustamine" menetluskäik

  Valga Vallavalitsus on esitatud avalduse lahendamiseks olnud korduvalt kontaktis nii algatuse eestvedaja Riimar Raitariga (16.09.2021 kiri nr 14-1.1/3271; 20.09.2021 kiri nr 14-1.1/3271-1; 19.10.2021 nr 14-1.1/3271-3<https://atp.amphora.ee/valgavv/?o=929&o2=12001&u=null&hdr=hp&dschex=1&sbr=all&tbs=all&dt=&sbrq=14-1.1%2F3271&itm=426084&clr=history&pageSize=20&page=1>; 08.11.2021 kiri nr 14-1.1/3271-6<https://atp.amphora.ee/valgavv/?o=929&o2=12001&u=null&hdr=hp&dschex=1&sbr=all&tbs=all&dt=&sbrq=14-1.1%2F3271&itm=426140&clr=history&pageSize=20&page=1>) kui ka Valga linna lasteaedade toitlustusteenuse kvaliteedi tagamiseks kohtunud nii lasteaedade hoolekogude esindajatega (20.10.2021 protokoll nr 14-1.1/3271-5), korduvalt toitlustusteenuse pakkuja esindajaga kui ka olnud suhtlusel Haridus- ja Teadusministeeriumi ning ka Terviseameti esindajatega. Ühtlasi saatis Valga vallavalitsus 1. novembril 2021 vastaval teemal välja ka avaliku pressiteate: https://www.valga.ee/et/uudised-ja-teated/-/asset_publisher/tH4wicFXECF3/content/vallavalitsus-on-jatkuvalt-noudlik-valga-linna-lasteasutuste-toidu-kvaliteedi-osas.

 3. Algatus saadeti menetlusse

 4. Algatus kogus 156 allkirja

 5. Algatus kogus 100 allkirja

Kommentaarid

 1. Valga Valla laste toitlustu

  Toit mida meie lapsed praegu saavad lasteaias ei kõlba mitte kuskile. Minu laps sõi alati väga hästi putru, nüüd keeldub ta seda hommikuti süüa, kui koju tuleb on ta näljane, sest et portsud ei vasta normidele. Vanasti oode oli nagu õhtusöök, aga nüüd nagu vahepala. Õigeaegselt toit ei jõua lasteaeda. Loodan väga, et see asi nii ei jää. Kas tõesti peame lastele toitu kaasa panema. Valimised ees ja meie lastega selline jama.

  1. Olga Lustrova

   Laps koju tulles kohe nõuab sööki. Mis ime, emmel hea meel. Aga kahjuks pole see nii kuidas välja paistab. Lapsele lihtsalt ei meeldi söök mida pakutakse lasteaias. Terve päev nälgib?! Kurb. Varem sellist probleemi ei olnud. Kui tulevad hiljem tervise probleemid, kes vastutab? Palun lahendust!

   1. Kristine Suna

    Сама лично оставалась пробывать еду в нашем садике в течение недели. Ужасный вкус, кашу не могу назвать кашей. На 12 детей 1 литр молока!! Хлеб самый дешёвый, дети не едят его! Практически дети остаются голодными без завтрака! Обед тоже особо не отличается, в овощном рагу горелые овощи, сырая морковь и свежий огурец.. там же куски засохшей, резиновой курицы. Дети поели только свежей огурец и тем самым остались голодные. Другой день была гречка с подливой, подливу дети не ели через пару часов подлива закисла! Можно ещё много и много писать по поводу вкусов и качество еды, каждый день что-то не так! Практически вся еда уходит в отходы! Насчёт количество, еду привозят меньше чем положено на одного ребёнка! В меню написано одно, привозят меньше! Один день на всех 9 детей привезли 2 яблочка, хотя положено по 50г на каждого!!! Мой ребёнок приходит вечером домой голодный и просит кушать!! На вопрос что ты кушал в садике, он отвечает что там было очень не вкусно! «Гурман» у вас и так не очень хорошие отзывы, так вы сейчас ещё добрались до наших детей! Будем делать все возможное и не возможное что бы вас убрать!!!

    1. Julia

     Laps väga tihti ütleb et kõht valutab,kohe koju tulles läheb kakale, mõni kord kõht lahtine

     Olen lugenud läbi algatuse "Nõuame Valga Vallavalitsuse kiiret tegutsemist, tagamaks Valga Linna lasteaedade kvaliteetne ja nõuetekohane toitlustamine" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
     NimiIsikukoodAllkiri