Lubada lõpuklassid kontaktõppele

Aliise Litvinov,
  1. Ühisloomes
  2. Allkirjastamisel
  3. Riigikogus
  4. Järelkaja
Peatatud: 34 allkirja

966 allkirja puudu Riigikokku saatmiseks. Allkirjastamise tähtaeg: .

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Peatatud: 34 allkirja

Allkirjade kogumine on lõppenud. Paraku algatus ei kogunud autorite määratud tähtajaks Riigikokku saatmiseks vajalikku 1000 allkirja. Kuna allkirjade kogumise algusest on möödas rohkem kui poolteist aastat, pole võimalik enam algatust uuesti allkirjastamisele saata. Seni kogutud allkirjad on ka anonüümitud.

Ettepanek Eesti Vabariigi Riigikogule ning Valitsusele lubada lõpuklassid (9. ja 12.) tagasi kontaktõppele. Eesti noored soovivad, et lõpuklassid lubataks täisväärtusliku hariduse ning efektiivseima ettevalmistuse omandamiseks tagasi kontaktõppele.

Seletuskiri 2020. aasta kevadel kogesime koroonapandeemia tõttu üleriigilist distantsõppele jäämist. Selle tagajärjel tõusis õpetajate töökoormus, kuid samal ajal jäid õpilaste haridusteele massiivsed puudujäägid. Kannatasid nii õpilased, kes jäid ilma õpetaja poolsest kohesest tagasisidest õpitava teema omandamise kohta, kui ka õpetajad kes ei saanud õpilaste teadmistest adekvaatset ülevaadet. "Need, kes olid tublid tavaõppes, said hakkama, aga kes olid raskustes tavaõppes (õpetajate hinnangul ca 30/40%) – puudusid sageli ega suutnud eesmärke seada, oma tööd ja aega planeerida, jäid hätta. "-näitas õpetajatele suunatud küsitlus kevadisest distantsõppest.

Kõige suuremateks kaotajateks jäid aga lõpuklassid, kes jäid ilma nii maksimaalsest ettevalmistusest katseteks, kui ka võimalusest sooritada edukalt lõpueksameid. Eelnevalt nimetatud õpilaste arenguline vahe tekitas suuri probleeme tulevikuks vajalike materjalide omandamisel. Tänavu on küll Valitsus otsustanud, et lõpueksamid toimuvad täiesmahus, kuid kui jätta õpilased ilma vajalikust ettevalmistusest võib halb tulemus sulgeda nii mõnelgi soovitud suuna tulevikus. Kooli lõpetamine ning järgneva haridustee valik on üks oluliseim osa meie karjääri teekonnal.

Palume, et Valitus lubaks naasta lõpuklassidel koolidesse kontaktõppele mõistetavate piirangutega (maskide kandmine, klasside hajutamine, ruumide pidev tuulutamine, vahetustega koolis viibimine).

Viited https://haridusfoorum.ee/images/2020/Distantsppe_uuring_EHF_250720.pdf http://www.staff.ttu.ee/~bgordon/oppetegevus/valjendus/retsens/essee13.pdf https://www.teeviit.ee/noored-distantsoppel-on-omad-plussid-ja-miinused/

Kommentaarid

    Olen lugenud läbi algatuse "Lubada lõpuklassid kontaktõppele" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
    NimiIsikukoodAllkiri