Koerte ketistamise keelustamine Eestis

Külli Pihus,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Riigikogus
 4. Järelkaja
Arutelu lõppenud

Arutelu tähtaeg:

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Palju kurbi lugusid loeme sellest, kuidas võetakse peresse lemmikloom, klõpsuga pannakse kuskile ketti aga mida siis lemmik seal tegema peaks..? Valvama, ootama päevi, öid, millal pai tullakse tegema.. Millal mõnel korral päevas toitu tuuakse ja unustatakse ühele kohale.. Lemmik ei ole valvur, on peresõber, keda ei tohiks ketti panna, ta on elusolend, kes ei pea valvama vara kuna ta ise on ketis ohus.. Palun, aidake peresõbrad keti otsast vabaks. Valvuriks on ikkagi turvafirma G4S.. mitte koer..

Kommentaarid

 1. Ei!

  Kas siis muudetaks koertekool kohustuslikuks?

  1. See ei ole ju teema. Kuidas ja millest see küsimus tekkinud on?

 2. Ei!

  Ka täna jooksis mulle auto ette ketivaba koer! Kuidas siis selle korda saab, et koer ei jookseks kodust ära, ei jookseks aiast välja, kuuletuks peremehele jne. Sellisel juhul tuleks rakendada igale koeraomanikule kohustuslik koertekoolis käimine. Mina, kes ma võõraid koeri kardan, leian et see on väga vale lüke! Alles nädal tagasi lund rookides jooksis kellegi must koer minu suunas nii, et viskasin labida kus see ja teine ja kirjutasin ise majja peitu. Kuidas sel juhul saab ära hoida sellised rünnakud, kui koer ei tohi olla ketis?!

  1. Väga kahju, et Teil on koertega sellised kokkupuuted olnud. Koera ketis pidamine ei hoia ära Teie kirjeldatud probleemi. Vabalt ringi lippavad koerad on suures osas siiski koeraomanike suhtumise, erakordse olukorra või omaniku puudumise küsimus. Ei ole normaalne, et koeri igapäevaselt ketis peetakse. Kui omanikul ei ole võimalik teha koerale aedikut või aeda, kust ta iseseisvalt välja ei saaks, ei tohiks koera pidadagi. (kuigi jooksuajal on koerad aedadest väljapääsude leidmisel siiski väga sihikindlad).

 3. Ei ole algatusega nõus.

  Oma enda koera ei pea ketis. On olnud olukordi kus ketti panek on olnud väga oluline. Keeldude ja käskudega kõige üheülbaliselt reguleerimine on väiklane.

  1. Koera ketti panemiseks pole MITTE ÜHTEGI olulist olukorda olemas!

 4. 100% nõus

  Ei ole kunagi mõistnud inimesi,kes panevad koera ketti ja loodavad temast saada valvuri? Keda see koerake valvama peaks ?!? Enda kuuti ???

  1. Jah

   Ühtegi elusolendit ei tohi ketti panna!!

   1. Absoluutselt nõus!

    Sõpra EI TOHI kunagi vangistada! Koera elu on vaid 10-15 a lühike ja see peab inimese abiga olema maksimaalselt õnnelik, turvaline ja armastust täis!

    1. Ei!

     Aga sellisel juhul peab olema nõutav koera koolitamine, et ta kuuletuks oma peremehele, saaks aru, kus on tema territoorium, millest välja ei tohi minna. Kuidas siis kindlaks teha, et inimene saab koera pidada? Kes hakkab kontrollima seda, et iga koeraomanik on ehitanud aediku, millest pere suur lemmik hulkuma ei pääseks? Tundub, et algatus on kellegi linnainimese algatatud, kes ei näe seda, mis toimub maa kohtades - koerad jooksevad kuusehekkide vahelt teele, ründavad jalgrattureid, lapsevankriga jalutades juba tead, kus on need koerad ja väldid neid kohti.

     Olen lugenud läbi algatuse "Koerte ketistamise keelustamine Eestis" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
     NimiIsikukoodAllkiri