"EI" LEMMIKLOOMADEGA kerjamisele

MTÜ AITAME LOOMI KOOS,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Riigikogus
 4. Arhiveeritud
1074 allkirja

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Algatuse menetlus on lõppenud. Vaata menetlust.

Paljud kaaskodanikud on märganud me tänavatel sellist nähtust nagu almuste palumine kasutades tähelepanu püüdmiseks ning kaastunde tekitamiseks lemmikloomade abi.

Ettepanek 

Keelustada loomadega kerjamist avalikus ruumis. 

Põhjendus

Vaesed loomad on sunnitud veetma piki tunde peaaegu liikumatus, apaatses olekus, mis tekitab murelikkust nende elutingimuste vastavuse üle lemmikloomade pidamise nõuetega. Loomade abitust kasutades mängitakse heatahtlikke annetajate emotsioonidega ning kaastundega. Samuti on paljudele üsna selge, et antud juhul ei ole kerjamine suunatud looma olukorra parandamiseks, nagu sellest üritatakse muljet jätta, vaid heatahtlike annetajate almused lähevad hoopis kerjustele tööd ning kaitset pakkuvatele isikutele. Meie leiame, et tegemist on ühega organiseeritud kuritegevuse liikidest, mis ei jäta ka kogu meie riigist just kõige ilusamat muljet! Tegelikult ei ole see muud kui kaastundlike inimeste petmine ning lemmikloomad on asetatud pelgalt vahendi rolli. Kerjamine ei ole meie riigis keelatud kui see ei ole häiriv. Kuid kas looma ärakasutamine tulu saamise eesmärgil ei ole häiriv? Mitmekordselt on meediast läbi käinud ka juhtumeid, kus kerjajate tegevus on jäänud mõtlevate inimestele silma. Sellest on räägitud. Seda on kontrollitud. Üsna selge on, et see pole päris see, kuidas seda serveerida üritatakse, kuid teha pole midagi. Politsei on abitu. Loomakaitse on abitu. Meie Seadus on abitu. Meie leiame, et LOOMADEGA kerjamine ei ole eetiline ja vastuvõetav ning et seda peab seaduslikult keelustama.

Menetlusinfo

 1. Algatuse menetlus Riigikogus on lõppenud

  Otsustati esitatud ettepanek tagasi lükata.

 2. Arutelu Maaelukomisjonis

  Otsustati esitatud ettepanek tagasi lükata.

 3. Kiri Riigikogule

  PealkiriMaaeluministeeriumi seisukoht loomadega kerjamise keelustamise suhtes
  Saatja
  • Maaeluministeerium - Arvo Aller
 4. Kiri Riigikogult

  PealkiriArvamuse küsimine - Kollektiivne pöördumine "EI" LEMMIKLOOMADEGA kerjamisele
  Saaja
  • Maaeluministeerium
 5. Arutelu Maaelukomisjonis

  Otsustati jätkata arutelu komisjonis.

 6. Algatus menetlusse võetud

  Algatus on edastatud menetlemiseks Maaelukomisjon-ile.

 7. Algatus jõudis Riigikokku

 8. Algatus saadeti riigikokku

  Kollektiivse pöördumise menetlusse võtmise otsustab Riigikogu juhatus 30 kalendripäeva jooksul.

 9. Algatus kogus 1000 allkirja

 10. Algatus kogus 100 allkirja

Kommentaarid

 1. Õige!

  Selline loomade ärakasutamine on lubamatu! Ammu juba aeg midagi muuta! Aitäh algatuse eest!

  1. Täname!! Nii see on!

 2. Vale!

  Ma nägin seda algatust Facebookis ning tekkis kohe huvi. Ma ei mõista selle sisu kuna oman koera ja tean, et koer kui lemmikloom on rohkem kui lihtsalt sõber. See on pere ja kui inimene on leidnud endale sellise kaaslase siis tehakse kõike koos. Mitte lubada sellist asja tänavatel muudab vaid seda, et mõlemad osapooled kaotavad. Kui sa arvad, et see pole õige, et ta koduloomaga kerjama tuleb siis mis on alternatiiv.? Seob koera kuhugi nurgataha kinni ja ta ootab üksi seal ? Aga see on ju ka vale... Õigem oleks ju mitte kinni siduda ja üksi kerjata. Aga kus on su lemmikloom kui sa kuhugi lähed? - Ikka sinu kõrval ja kui sellest inimesed aru ei sa siis eeldan, et te ei oma lemmiklooma või teil on lemmikloom kellegi teise kasvatatud. Seega ärge tehke palun ennast nii rumalaks kui sellise asja juba püstitate.!

  1. Tundub, et te pole algatuse teksti lugenud. Loomaarmastusega pole siin absoluutselt midagi pistmist. See on loomade ekspluateerimine. Need loomad ei ela kaua

 3. Молодцы!

  Замечательное дело начали! Надеемся на положительный результат!

  1. Vale!

   Isiklikult ei kirjuta alla, kuigi pean ennast loomasõbraks, sest kogu minu loomade aitamise kogemus on näidanud, et mida vähem raha inimesel hinge taga, seda suurema südamega. Rikaste lahendus on, et kui enam ei taha või tüütu või haige, lasen ära magama panna või viin varjupaika, just vaesem rahvas ja isegi kodutud on need, kes viimase kopika hinge tagant annavad, et loom terveks ja söönuks saaks. See siis üldistus, kindlasti on mõlemat pidi erandeid. Loomulikult ei poolda võltskerjuseid, seda ei inimeste ega loomade puhul, aga see on hoopis muu teema ja sellega peaksid ja ka tegelevad MUPO, politsei ning loomapäästeorgansiatsioonid. Väga lihtne asi, mida iga inimene saab teha, on anda kodututele (lemmiklooma)toitu, mitte raha, siis näeb kohe ära, kas on päriselt abivajaja või mitte. Ehk siis suunake oma energia imporditud kerjajate keelustamisele ja neilt loomade ära võtmisele, mitte Eesti vaese elanikkonna vastu!

   1. Häbi!

    Mida helli see algatus on?! Kerjata keelata ei saa - siis minnakse teisest küljest kallale? Mida vaesed inimesed tegema peaksid oma lemmikloomadega, kui nendega kaasas olla ei saa? Teil on algatuse kirjelduses seinast seinani empaatia lemmikloomade vastu - kas teine inimene samasugust ei vääri? On väär ja ebaõiglane, et nii inimesed kui loomad vaesusest piinlevad, aga teie see algatus tekitab rohkem valu, kui leevendust. Usun, et teie tunded tulevad õigest kohast ja soovite aidata kasvõi üht elusolendit, aga kui selline seadus tekib, siis seda ei kasutata ainult loomade aitamiseks "organiseeritud kuritegevusest" vaid vaeste ja kodutute inimeste ahistamiseks. Pooldada seda algatust sellisel kujul ja sõnastuses on puhas klassism, nagu "vaenulik arhitektuur" mis ei lase kodututel inimestel avalikel pinkidel magada. Ärge seda tehke! Olgem paremad kaaskodanikud. Inimeste ja loomade kannatused tänavatel on tõsine probleem, mis vajab tõsist ja kaastundlikku lähenemist.

    1. lugege uuesti:

     "Kerjata keelata ei saa - siis minnakse teisest küljest kallale?" - kerjake, palun, aga ilma loomata

     1. Kerjajate riik meil või?

      Kallid negatiivselt komenteerijad, esiteks, lugege korralikult petitsiooni tekst läbi - sealt selgub, et keegi ei taha keelata kerjamist kui sellist. Loomadega kerjamist aga küll. Keegi ei keela olla empaatiline vaesemate vastu! See asemel tuleb tunnistada fakti, et enamus meist käib samuti tööl ja koer jäetakse tahes-tahtmata koju/hoovi ootele. Kerjajad, kes jätavad oma koeri ööseks aga hoopis umbsesse autosse, veeta, nagu see on hiljuti meedias läbi käinud, omavad ju ise ka mingit kodukest, kuskil soojas nad ju ometi ööbivad! Miks nad ei või siis koera ööseks koju võtta, ja vastavalt ka koju jätta kui peremees tööd teeb. Ei, koer võetakse meelega kaasa, vahendina, mitte pereliikmena! See teiseks. Kolmandaks, sorry, ma pole seni näinud ühtegi eesti kerjajat, kõik on olnud tumedanahalised ja umbkeelsed! Meie inimesed üldiselt ei kerjagi. Nad korjavad metsast lilli, kasvatavad tilli, müüvad marineeritud kurke, paluvad abi sots ametitelt. Nad on reeglina tarmukamad! Kaks tundi müümist ja väike toetus käes ning ka eneseväärikus pole kaotatud. Ma ei tea kellest teie siin räägite. Kas need inimesed, kelle surevad nälga, kelle ainus vara on koer, kes on absoluutselt töövõimetud ning miskipärast ei saa ka invaliidsustoetust on tõesti reaalsed?! Sel juhul te teete oma jutuga maatasa meie sotsiaalhoolekandeid. Meie riiki tervikult. Minu teada olukord pole sugugi nii hull! Kahtlustan, et tegemist on isiklikumat laadi protestiga. Juba ligi 500 häälega toetus kõneleb sellest, et algatus on igati õigustatud. Edu sellele!

      Olen lugenud läbi algatuse ""EI" LEMMIKLOOMADEGA kerjamisele" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
      NimiIsikukoodAllkiri