Riigiettevõttest väljavõetavad dividendid arvata maksukoormuse hulka

Marko Nuuma,
  1. Ühisloomes
  2. Allkirjastamisel
  3. Riigikogus
  4. Järelkaja
Peatatud: 1 allkirja

999 allkirja puudu Riigikokku saatmiseks. Allkirjastamise tähtaeg: .

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Peatatud: 1 allkirja

Allkirjade kogumine on lõppenud. Paraku algatus ei kogunud autorite määratud tähtajaks Riigikokku saatmiseks vajalikku 1000 allkirja. Kuna allkirjade kogumise algusest on möödas rohkem kui poolteist aastat, pole võimalik enam algatust uuesti allkirjastamisele saata. Seni kogutud allkirjad on ka anonüümitud.

Riigifirmadest dividenditulu väljavõtmine on varjatud maksustamine.

Ettepanek

Riigiettevõttest riigieelarvesse eraldatud dividenditulu tuleks arvata üldise maksukoormuse hulka. 

Põhjendus

Riigifirmadest dividendide väljavõtmine (kasumiosa suunamine riigieelarvesse) on varjatud ehk kaudne maksustamine. Me kõik maksame nt Eesti Energiale (tütarfirma Elektrilevi) võrguteenuse eest 2x kallimat hinda, kui elekter ise maksab.  Ja me ostame elektrit peamiselt börsihinnaga Skandinaaviast - Eesti enda elektritootmine põlevkivist ei ole enam konkurentsivõimeline.

Kui riigifirmade dividenditulu arvata maksukoormuse hulka, siis kaob poliitikutel motivatsioon riigifirmadest dividende välja võtta (suunata riigieelarvesse), kuna reeglina ei taheta üldist maksukoormsut tõsta. Kui dividende välja ei võeta, siis kaob ka riigil huvi riigifirmasid edasi pidada rahalehmadena, et sealt saaks lisaraha eelarvesse poliitikute valimislubaduste elluviimiseks. Ehk tekib siis riigil (poliitikutel) ka suurem huvi riigifirmade tegevus ka sisuliselt üle vaadata ja võimalusel monopolid kaotada ja nende ebamõistlikud tegevused lõpetada.

Kommentaarid

    Olen lugenud läbi algatuse "Riigiettevõttest väljavõetavad dividendid arvata maksukoormuse hulka" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
    NimiIsikukoodAllkiri