Mitte vastu võtta Euroopa liidu poolt kummitempliga läbi lastud autoriõigus kaitse artikklid 11 ja 13.

Risto Olavi Rantanen,
Arutelu lõppenud

Arutelu tähtaeg:

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

   Antud Euroopa artikklid on vaba kõnele ja interneti elule katastroofilise mõjuga. Seadus on mõtlematta läbi surutud ilma, et mõjudele või isegi kuidas peaks sellist seadust ellu viima. 
   On juba tõestatud, et autoriõigust on pea võimatu kaitsta tänu VPN privaatsus app'idele ja torrent app'idele, mis vahendavad andmeid läbi serverite mitme kasutajate vahel.
    Antud seadus seda ei korrigeeri. Küll aga piirab see alternatiivmeedia kulgu. 
    Artikkli algatajat isegi ei huvitanud kui palju kahju see pidevalt arenevale internetikultuurile põhjustab. Tema kujutas ette, et inimesed lähevad tagasi telekate taha ning lülitavad raadio taas sisse. 
    Tema kahjuks on sellised meediastruktuurid antiiksed. 
    Küll aga peatab see seadus kaasaegseid uudiste agregaatoreid, kes suudavad minutitega twitteri ja teiste internetifoorumite abil uudiste artikklite tõesust tunnistada. 
    Nagu näha Ameerika CNN'i kohtuasjus, kus nad värvisid vaese õpilase rassistiks ning tõenäoliselt rikkusid tema kõrghariduse ja järgmise kahe aasta töövõimalused.  
    Samas oli twitteris juba terve video olemas kus "õlis kannataja" läks trummi ja marsiga  poisile näkku karjuma, kuna tool oli punane nokamüts peas.
    CNN näitas vaid seda viimast hetke, ning jutustasid kuidas poiss oma sõpradega seal provotseerisid protestil osalejaid.

Ettepanek

Kui Euroopa liit kutsub liikmesriike hääletama poolt või vastu, siis peaks Eesti hääletama vastu.

Põhjendus

   Kui peaks riik sellise seaduse vastu võtma, oleks Google, Facebook'il ja Twitteril kergem Euroopas välja lülitada internetti üleslaadimine. See juhtub kuna on võimatu pea tuhandeid üleslaadimisi tunnis kontrollida manuaalselt, seetõttu peab see olema automatiseeritud, mis isegi praegu laseb üle enamus kontrollitud sisust ning neid erandeid hakkavad firmad netiettevõtetelt finantsina välja pressima.
    Samas tagab artikkel suurfirma õigust väikelooja üle, kuna internetis on kergem eeldada süüd kui sama firma päevas sadu süüdistusi laia kaarega ringi jagab.

Kommentaarid

    Olen lugenud läbi algatuse "Mitte vastu võtta Euroopa liidu poolt kummitempliga läbi lastud autoriõigus kaitse artikklid 11 ja 13." ja avaldan toetust oma allkirjaga.
    NimiIsikukoodAllkiri