Keskharidus kohustuslikuks

Philip Lomakin,
  1. Ühisloomes
  2. Allkirjastamisel
  3. Riigikogus
  4. Järelkaja
Peatatud: 0 allkirja

1000 allkirja puudu Riigikokku saatmiseks. Allkirjastamise tähtaeg: .

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Peatatud: 0 allkirja

Allkirjade kogumine on lõppenud. Paraku algatus ei kogunud autorite määratud tähtajaks Riigikokku saatmiseks vajalikku 1000 allkirja. Kuna allkirjade kogumise algusest on möödas rohkem kui poolteist aastat, pole võimalik enam algatust uuesti allkirjastamisele saata. Seni kogutud allkirjad on ka anonüümitud.

Paljud Eestis elavad noored ja põhiharidust omandanud inimesed paraku jäävad põhiharidusega elu lõpuni või siis ei saa omandada kvaliteetset keskharidust esiteks gümnaasiumides, valides (või on sunnitud valima) õppimist pakutavatelt erakoolidelt (kus on vajalik maksta hariduse eest) või siis kutsehariduses erialat mille õpilane üldse ei soovigi omandada, samuti paljude eestikeelsete gümnaasiumite sisseastumiskatsed takistavad kvaliteetse keskhariduse omandamist.

Ettepanek

Minu ettepanek on muuta Keskharidust kohustuslikuks, säilida õpilaste õigust valida keskhariduse omandamise teed ehk gümnaasium või kutseharidus, säilida õpilase õigust valida õppekoha kus õpilane jätkab õppimist.

Põhjendus

Kohustuslik keskharidus muudab Eestis elavate ja noorte inimeste elu, tagades ja säilides esiteks: kõrghariduse omandamist, teadvust, realiseerimisvõimalust, ka tööturul töötude inimeste vähendamine (paljud töötud omavad ainult põhiharidust) toob suurt kasu Eestile. Keskharidus on inimese arenemise alus mis tagab tema tuleviku võimalusi ühiskonnas ja elus.

Kommentaarid

    Olen lugenud läbi algatuse "Keskharidus kohustuslikuks" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
    NimiIsikukoodAllkiri