Taara 10-sendine pant – see ei ole enam mingi raha! Тара за 10 центов - это уже не деньги!

  • Ivan Saprykin
,
  1. Loomisel
  2. Allkirjastamisel
  3. Riigikogus
  4. Järelkaja
206 allkirja
ALLKIRJASTA

794 allkirja puudu Riigikokku saatmiseks. Allkirjastamise tähtaeg: .

Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta.

Taara 10-sendine pant – see ei ole enam mingi raha!

Тара за 10 центов - это уже не деньги!

Panditaara: 10-sendine väärtus, mis on muutunud tänavaprügiks

Panditaara (pudelid ja purgid) on Eestis juba ammu osa tänavaprügist! 10 senti ei ole inimeste jaoks enam raha ja seetõttu viskavad hoolimatud inimesed taarat tänavatele kuhu iganes juhtub! See mitte ainult ei riku Eesti välisilmet, vaid saastab ka looduskeskkonda!

Тара в Эстонии давно уже является частью мусора улиц! 10 центов для людей уже не деньги и поэтому невоспит нные люди бросают тару где попало на улицах! Мало того что это портит внешний вид Эстонии, так ещё и загрязняет природную среду!

Kutsun üles tõstma panditaara vastuvõtuhinda Eestis 0,25 euroni!

Призываем поднять до 0.25€ приём тары в Эстонии!

206 allkirja

794 allkirja puudu Riigikokku saatmiseks. Allkirjastamise tähtaeg: .

Anna sellele algatusele oma allkiri!

Allkirjastada saab vähemalt 16-aastane Eesti alaline elanik.
Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta.

Mobiil-ID-ga allkirjastamine on sulle tasuta tänu annetustele.

Smart-ID-ga allkirjastamine on sulle tasuta tänu annetustele.

Menetlusinfo

Kommentaarid

1 loomise etapis antud kommentaari
  1. Уже бутылки это мусор

    Мы итак сдаём свою тару от напитков исправно! Поэтому, уважаемые единомышленники, мы с Вами ни в чём не потеряем, а только добьёмся чистоты вокруг нас, на природе, в стране! Поддержите инициативу для рассмотрения в правительство 🙏

    1. Ei allkirjasta!

      ESiteks, oli aeg, kus minu elukoha naabruses aadressil Tallinn, Viilde tee 53 , kolmas trepikoda, elas üks taarakorjaja. Seal kahetoalises ta siis koos oma kaaslastega sorteeris seda taarat, tõi muidugi sellega kaasa ka prussakad ja haisu. Õnneks tänaseks lahkunud. Kui tõsta nüüd taara hinda, siis võidavad sellest sellised korilased. Saab kauem koguda ja hiljem viia. Teiseks, meist palju rikkamas riigis Saksamaal, on taara hind 15 senti pudel. Kui annad aastas ära rohkem, kui 1000 euro eest (näiteks kogud üritustel) tuleb tulu deklareerida. Kolmandaks, mis tähendab tõstame taara tagasiostuhinda? See ei ole ainult tagasi ostu hind, see on ka taaara eest makstav hind koos joogiga. Ehk siis kas kõik need allkirjastajad on valmis 200mg joogipurgi eest maksma 15 senti hinnale lisaks? Ostes aluse, 24 tk peal, tuleb praegu maksta taara eest 2,4 eurot. Hinnatõusuga aga juba 6 eurot. Samas ei osteta meil tagasi näiteks klaaspurke, mis samuti ei jõua kõik klaastaara konteinerisse. Võiks parem rohkem selle peale mõelda. Või mõtlevad siin kõik ainult konserve sõõva ministri peale, et tal odavam tuleks? Igatahes minu allkirja te siin ei näe. Muide Jaapanis, ehk jälle meist palju rikkamas riigis käib taara tagastamine tasuta ja nii kork, kui pabersilt tuleb ka enne eemaldada. Nii et kõik oleneb suhtumisest ja kasvatusest.

      1. В Германии все одноразовые пластиковые бутылки и алюминиевые банки (Einwegpfand): 25 центов. И это не важно, тара будет всё равно возвращена к Вам обратно, если она не окажется в мусорнике или на улице! И да Вы правы нужен другой менталитет, чтобы не было платы за тару, поэтому увы имеем что имеем... и желаем чистоты и нормальной сортировки мусора, что и можно добиться путём не увеличения штрафов и контроля, а всего-то ценой возвратной тары 🙏🙏🙏

      2. Saksamaal maksavad kõik ühekordselt kasutatavad plastpudelid ja alumiiniumpurgid (Einwegpfand) 25 senti. Ja see pole oluline; konteinerid tagastatakse teile ikkagi, välja arvatud juhul, kui need satuvad prügikasti või tänavale! Ja jah, teil on õigus, konteineritasu kaotamiseks on vaja teistsugust mentaliteeti, seega kahjuks on meil see, mis meil on... ja me tahame puhtust ja korralikku prügisorteerimist, mida saab saavutada mitte trahvide ja jõustamise suurendamise, vaid lihtsalt tagastatavate konteinerite eest tasumise teel. 🙏🙏🙏

      3. Saksamaal maksavad kõik ühekordselt kasutatavad plastpudelid ja alumiiniumpurgid (Einwegpfand) 25 senti. Ja see pole oluline; konteinerid tagastatakse teile ikkagi, välja arvatud juhul, kui need satuvad prügikasti või tänavale! Ja jah, teil on õigus, konteineritasu kaotamiseks on vaja teistsugust mentaliteeti, seega kahjuks on meil see, mis meil on... ja me tahame puhtust ja korralikku prügisorteerimist, mida saab saavutada mitte trahvide ja jõustamise suurendamise, vaid lihtsalt tagastatavate konteinerite eest tasumise teel. 🙏🙏🙏

    Olen lugenud läbi algatuse "Taara 10-sendine pant – see ei ole enam mingi raha! Тара за 10 центов - это уже не деньги! " ja avaldan toetust oma allkirjaga.
    NimiIsikukoodAllkiri