Kuulutame 2019. aasta Lennart Meri (1929-2006) aastaks

Arko Okk,
Arutelu lõppenud

Arutelu tähtaeg:

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Ettepanek

Eeloleval aastal oleks Lennart Meri (1929-2006) saanud 90. aastaseks, teisisõnu möödub 90 aastat taasiseseisvunud EV esimese presidendi sünnist.

Põhjendus

Lennart Meri oli mees, kes nägi Eestis head! Kes oskas oma sõnumi arusaadavaks teha, tegi seda targalt, vaimukalt, sõbralikult hurjutades kui vaja, rumalusele asu andmata, hamletlikult seoseidnägevalt, tulevikkuvaatavalt, riigimehelikult, alati rahvast lugu pidades!
 
Toomaks välja karismaatilise riigimehe Lennart Meri tasakaalukust ja lennukust ning sihikindlust tulevikkuvaatavate ideede realiseerimisel (olgu selleks riiklik järjepidevus, liitumine EU ja NATO-ga, kodukaunistamine või eesti keele ilu hoidmine), on viimane aeg kuulutada aasta 2019 Lennart Meri aastaks.
 
On aeg tuua Lennart Meri Eesti inimeste mällu tagasi. On aeg taastada usk sellesse, et riigimehelikult on võimalik mõelda ja et selliseid inimesi on Eesti lähiajaloos olnud.
 
Lennart Meri inimesi ühendav roll, tema roll ühiskonna hoiakuid suunava presidendina on hindamatu ja see lisab usku targa valitsemise ja normaalse elu võimalikkusse Eestis!
 
Postmark, bareljeef ja Lennart Meri nime kandev lennujaam – kõik see on tore, ent Lennart Meri tuleb rahva mällu tagasi tuua oma idedeede ja oma sõbraliku eluhoiakuga!

Kommentaarid

    Olen lugenud läbi algatuse "Kuulutame 2019. aasta Lennart Meri (1929-2006) aastaks" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
    NimiIsikukoodAllkiri