VANGLATEENUS TASULISEKS EHK VANGID TÖÖLE! VANGLAS TASUTA VAID PRIMAARSED BAASTEENUSEDM...

Marko Nuuma,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Riigikogus
 4. Järelkaja
Peatatud: 1 allkirja

999 allkirja puudu Riigikokku saatmiseks. Allkirjastamise tähtaeg: .

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Peatatud: 1 allkirja

Allkirjade kogumine on lõppenud. Paraku algatus ei kogunud autorite määratud tähtajaks Riigikokku saatmiseks vajalikku 1000 allkirja. Kuna allkirjade kogumise algusest on möödas rohkem kui poolteist aastat, pole võimalik enam algatust uuesti allkirjastamisele saata. Seni kogutud allkirjad on ka anonüümitud.

VANGLATEENUS TASULISEKS EHK VANGID TÖÖLE! VANGLAS TASUTA VAID PRIMAARSED BAASTEENUSED

Miks meie lapsi hoitakse ja toidetakse lasteaias ja koolis meie - lapsevanemate - raha eest, vange vanglas peetakse ülal maksumaksja raha eest. Kinnipidamisasutus pakub ju teenust nagu iga teine asutus, mis sellest, et see teenus on pealesunnitud. Samamoodi oleme sunnitud kasutama palju teisi teenuseid (isikutunnistusi ja juhilube riigiasutustelt ostma jne), mille eest peame ise maksma. Miks peab siis vange erikohtlema? 
 
 ETTEPANEK
Siit ka ettepanek teha vanglateenus (osaliselt) tasuliseks, kus tasuta osutatakse vaid kõige primaarsemaid nö baasteenuseid: lihtne söök ja peavari kitsastes oludes. Kui tahad juba mingeid mugavusi (parem söök, suurem tuba, pehmem-laiem voodi, arvuti, tv, internet, paremad riided jne), siis tuleb selleks rahakotti kergendada ehk tööle minna. Seega tuleb vange motiveerida tööl käima. Samamoodi tuleks vangide õppimine lugeda võrdseks töölkäimisega.

Kommentaarid

 1. Minu teada on vanglates võimalus töötada, iseasi kas kõik kinnipeetud seda soovivad. Mugavuste eest lisatasu küsimine on iseenes

  Minu teada on vanglates võimalus töötada, iseasi kas kõik kinnipeetud seda soovivad. Mugavuste eest lisatasu küsimine on iseenesest huvitav ettepanek.

  Olen lugenud läbi algatuse "VANGLATEENUS TASULISEKS EHK VANGID TÖÖLE! VANGLAS TASUTA VAID PRIMAARSED BAASTEENUSEDM..." ja avaldan toetust oma allkirjaga.
  NimiIsikukoodAllkiri