Siimo Lopsik presidendiks

Harold Pott,
 1. Ühisloomes
 2. Allkirjastamisel
 3. Riigikogus
 4. Järelkaja
7 päeva jäänud

Arutelu tähtaeg:

🚫 Arvesse läheb vaid üks allkiri inimese kohta 🚫

Algatus on ühisloomefaasis. Esita oma kommentaar.

Ühisloomefaas on mõeldud algatuse tekstile kommentaaride ja ettepanekute kogumiseks — algatust veel allkirjastada ei saa. Ühisloomefaas kestab vähemalt kolm päeva, mille vältel algataja saab muuta nii teksti, tõlkeid kui ka algatuse saajat. Kui algatus allkirjastamisele saadetakse, läheb eestikeelne tekst lukku, ning muuta saab vaid tõlkeid.

Põhjus, miks Siimo Lopsik peaks saama presidendiks, põhineb tavaliselt kandidaadi kvalifikatsioonil, pädevusel ja platvormil, mis võib riigile ja selle kodanikele kasu tuua. Siin on mõned üldised põhjused, miks keegi võib pidada kandidaadi sobivaks presidendiks:

 1. Kogemus ja pädevus: Presidendiks sobiv kandidaat peaks omama piisavat kogemust ja pädevust, et juhtida riiki, mõista selle keerukaid väljakutseid ning teha strateegilisi ja tarku otsuseid.
 2. Eetilised väärtused: Presidendiks valitud isik peaks olema eetiliselt ja moraalselt kõrge mainega, et teenida riiki ausalt ja õiglaselt ning olla heaks eeskujuks kodanikele.
 3. Juhtimisoskused: Presidendil peab olema võime juhtida ja ühendada inimesi, edendada üksmeelt ning juhtida valitsust ja riigi asutusi efektiivselt.
 4. Visioon ja poliitiline platvorm: Kandidaadil peaks olema selge visioon ja plaan selle kohta, kuidas edendada riigi arengut ja heaolu. Ta peaks esindama ideid ja väärtusi, mis on laiale avalikkusele olulised.
 5. Suutlikkus rahvusvahelises diplomaatias: Presidendi roll hõlmab tihti rahvusvahelisi suhteid ja diplomaatiat, seega on oluline, et kandidaadil oleks suutlikkus esindada riiki rahvusvahelisel areenil.
 6. Ühiskonna ühendamine: Presidendiks valitud isik peaks suutma ühendada erinevaid ühiskonnagruppe ja edendada ühtsust ning sidusust riigis.

Need on üldised kriteeriumid, mida võib kaaluda presidendiks sobivuse hindamisel. Lõpliku otsuse teeb aga tavaliselt valimiskomisjon või kodanikud demokraatliku valimisprotsessi raames, võttes arvesse kandidaadi kvalifikatsiooni, platvormi ja populaarsust.

Kommentaarid

 1. кто такой этот сиймо лопсик?

  а почему не Гарри Поттер? ))))

  Olen lugenud läbi algatuse "Siimo Lopsik presidendiks" ja avaldan toetust oma allkirjaga.
  NimiIsikukoodAllkiri