Riigikogulastele miinimumpalk

Leilysemjonova26,

Algatus on veel arutelufaasis. Esita oma kommentaar.

Arutelu lõppenud
Eesti rahvas on väsinud omast taskust maksma inimestele kes MEIE heaolu eest ei pinguta. Tundub,et riigikogu on vaid koht kus on hea ja mugav suurt raha saada.

Ettepanek - 

Arvan, et sellise palga puhul oleks valmis Riigikogus töötama küll vast ainult sellised inimesed, kes tõeliselt valutavad südant eesti rahva saatuse pärast ja püüavad päästa Eestimaad hāvitajate küünte vahelt.

Põhjendus -

Kes hääletasid eelmise aasta tohutu aktsiisitõusu poolt need riigikogulased peaksid oma palgast riigikassasse laekumata jäänud miljonid kinni maksma. Rahvas ei ole süüdi riigikogu halvasti tehtud töö tulemustes.

Kommentaarid

 1. Anniki Tropp

  Eesti riigi eest vastutajaid peaks motiveerima raha asemel Eesti üleüldine hea käekäik.

  Riigikogulastele miinimumpalk on olnud minu mõte juba mitu head aastat.

  1. Piret Sipria

   Aga miks ei võiks rahva esindamine olla tasuta?

   Riigikogust on saanud pensionikindlustus endistele sportlastele, kultuuri- ja avaliku elu tegelastele jt. Aatelisi poliitikuid jääb aina vähemaks. Kogu aur läheb erakondadel sellele, kes kellele vingemalt ära paneb. Piinlik on vaadata tühje istekohti istungisaalis. Kas aga miinimumpalk? Minu meelest võiksid rahvasaadikud täita oma missiooni tasuta. Kulud, mis seotud "pidevate kohtumistega valijatega" saab katta esinduskuludest.

   1. Roomet Feigenbaum

    Kuidas töö ,nõnda palk

    Miinimumpalk toob riigikogulase sellesse punkti kust ta peaks oma tööd alustama. Ta on ju rahva teenistuses ja riigikogu koostöö ja tulemus peakski kajastuma tema rahakotis. Kui teevad töö ära nii , et miinimumpalk tõuseb siis saavad ka oma pensionilisa selle töö tulemusele vastavalt. Niipea kui riigikogulase palk korrutatakse kolme või neljaga ,unustab riigikogulane milleks ta siia valiti. Palk on olulisem kui töö tulemus. Praegu ei tee 90% riigikogulastest eetlaste jaoks mitte midagi. Põhiliselt käib töötegemise imiteerimine. Kõik otsused ja eelnõud ei ole effektiivsed või siis pikendavad riigikogulase võimalust ka pärast valimisi heal palgal vastutusevabalt töötegemist imiteerida.